Нов световен рекорд падна в плувния басейн в Токио

нов световен рекорд падна плувния басейн токио
09:36, 29.07.2021

Женската щафета на Китай на 4х200 метра свободен стил спечели златните медали на олимпийския турнир по плуване с нов световен рекорд. Състезателките Цзюнсюан Ян, Мухан Тан, Юфей Чжан и Бинцзе Ли триумфираха в дисциплината с време 7:40.33 минути.

Предишният световен рекорд бе поставен на Световното първенство през 2019 г. от австралийките, които тогава записаха 7:41.50 минути. Второто място зае отборът на САЩ, австралийките станаха бронзови медалистки.

Междувременно състезателката на Китай Юйфей Чжан, която беше част от щафетата, спечели титлата на 200 метра бътерфлай. 23-годишната китайка постигна време от 2:03.86 минути, което е нов олимпийски рекорд.

Състезанията в плуването завършват на 2 август.

Днес България ще има двама представители в този спорт. Антъни Иванов (13.51 часа) и Йосиф Миладинов (13.56 часа) ще влязат в басейна за сериите в дисциплината 100 метра бътерфлай. Надпреварата ще можете да гледате онлайн в спортната секция на bntnews.bg, както и в каналите на БНТ.