Напрежение в карнобатското село Сигмен
Напрежение в карнобатското село Сигмен.
Овцевъди твърдят, че животните им са заразени с неизлечима болест, която не е позната за страната.
По думите им институциите не взимат мерки, а голяма част от овцете са загинали.
Във фермата се отглеждат около 2000 овце. От два месеца забелязали, че здравословното им състояние се влошава.
Първоначално са лекувани със съмнение за краста, тъй като вълната им е опадала. След раждане малките агнета умирали.
Направените проби за шарка и чума са отрицателни.
"Тази болест не е била проявена към момента, тя във времето се проявява, но кога ще се отключи никой не може да каже. Настояваме тези две болести - Меди-Висна и Скрейпи, да бъдат включени в листата на тези заболявания, както са чумата, шарката и шарп", заяви Веселин Янев, собственик на овцеферма.
"За съжаление в СЗО това заболяване не влиза в списъка на особено опасните инфекции, които подлежат на обезщетения. Не е опасно за хората, но е опасно за останалите животни", допълни д-р Петър Пачев, ОДБХ-Бургас.
Проверяват сигнал за хранително натравяне на деца по време на футболен турнир в Пампорово
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
Ниски изкупни цени и високи разходи: Черешопроизводители в Кюстендил с труден сезон
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите