Новак Джокович се класира за четвъртия кръг в Париж

новак джокович класира четвъртия кръг париж
21:02, 01.06.2018
Чете се за: 00:38 мин.
Тенис

Шампионът за 2016 година Новак Джокович (Сърбия) се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис. Поставеният под номер 20 Джокович постигна трудна победа срещу Роберто Баутиста Агут (Испания) 6:4, 6:7(6), 7:6(4), 6:2 за 3:48 часа.

Бившият номер 1 в света Джокович изравни 6:6 в тайбрека на втория сет, след което допусна грешка и в яда си потроши своята ракета. В третия сет двамата си размениха по три пробива, а в тайбрека сърбинът взе аванс от 6:2 и спечели със 7:4. Джокович направи ранен пробив в четвъртата част, след което поведе с 5:1 и затвори двубоя при втория си мачбол.

Сърбинът записа седми успех в осем мача срещу Агут. Джокович спечели последната от общо 12-те си титли от Големия Шлем на "Ролан Гарос" преди две години.

"В първия и в четвъртия сет играх много добре. Разбира се, че четирисетовите мачове са тежки, но аз съм подготвен добре за турнира", каза сърбинът след двубоя.

В четвъртия кръг Джокович ще играе срещу Фернандо Вердаско (Испания), който по-рано днес елиминира най-добрия български тенисист Григор Димитров със 7:6(4), 6:2, 6:4.

Чете се за: 03:12 мин.
Кийс загуби първите осем гейма срещу Жабер, но стигна до пълен обрат и място на полуфиналите в Мадрид
23:10, 30.04.2024
Чете се за: 01:55 мин.
Карлос Алкарас се промъкна до четвъртфиналите в Мадрид, Синер също продължава напред след обрат
20:26, 30.04.2024
Чете се за: 02:10 мин.
Ига Швьонтек загуби сет, но продължава към полуфиналите на турнира по тенис в Мадрид
17:27, 30.04.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Франсиско Серундоло отстрани Александър Зверев и ще играе на четвъртфиналите на турнира ATP 1000 в Мадрид.
17:05, 30.04.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Изабелла Шиникова се класира за четвъртфиналите на двойки на турнир по тенис в Тунис
16:43, 30.04.2024
Чете се за: 01:05 мин.
Стана ясен жребия за осминафиналите на "Били Джийн Кинг къп"
15:26, 30.04.2024