Новак Джокович се класира за осминафиналите на "Ролан Гарос" след епичен успех над Лоренцо Музети

Четири часа и 29 минути бяха необходими на Джокович, за да стигне до успеха с 3:2 сета.

новак джокович класира осминафиналите ролан гарос епичен успех лоренцо музети
08:48, 02.06.2024
Чете се за: 02:07 мин.

Новак Джокович се класира за осминафиналите на Откритото първенство във Франция в ранните часове на неделната сутрин.

Сърбинът навакса изоставане от 1-2, за да победи италианеца Лоренцо Музети със 7:5, 6:7 (6/8), 2:6, 6:3, 6:0 в мач от третия кръг, който приключи в 3:07 ч. местно време.

Феновете, които останаха на корта, станаха на крака, за да аплодират и двамата.

Четири часа и 29 минути бяха необходими на Джокович за победата. 37-годишният световен №1 изравни рекорда на Роджър Федерер от 369 спечелени мача от Големия шлем.

На осминафиналите сърбинът ще играе с Франсиско Серундоло от Аржентина.

„Трябва да поздравя Лоренцо Мусети, жалко, че някой трябваше да загуби“, каза Джокович в телевизионното си интервю на корта.

„Той изигра невероятен мач. Беше много, много близо до победата,“ добави световният номер 1.

Финалистът от последните две издания на "Ролан Гарос" и седми поставен в схемата Каспер Рууд също се класира за осминафиналите. Норвежецът елиминира Томас Ечевери (Аржентина) с 6:4, 1:6, 6:2, 6:2.

Номер 12 Тейлър Фриц (САЩ) се нуждаеше от почти четири часа, за да победи австралиеца Танаси Кокинакис с 6:3, 6:2, 6:7(4), 5:7, 6:3 в друга среща от третия кръг.

13-ият поставен Холгер Руне (Дания) надви словака Йозеф Ковалик със 7:5, 6:1, 7:6(2) и също продължава напред.