Нови пет медала за България от Балканиадата по ориентиране в Босна и Херцеговина

пет медала българия балканиадата ориентиране босна херцеговина
Снимка: БФ Ориентиране
17:20, 25.08.2023
Чете се за: 01:50 мин.

България спечели нови пет медала във втория ден на Балканиадата по ориентиране (SEEOC 2023) в Босна и Херцеговина. Иван Сираков завоюва нова балканска титла - този път в дългата дистанция, докато други четирима състезатели спечелиха сребърни и бронзови отличия.

След като в първия ден България завоюва пет медала в спринта, днес бе ред и на дългата дистанция, в която Иван Сираков отново бе над всички в мъжката елитна група. Той финишира за време 91:39 минути, оставяйки зад себе си Алехандру Блейдея (Румъния) и Теодор Йорданов (България), който завоюва бронз.

Андрея Дяксова успя да спечели сребърен медал в женската елитна група, като финишира на точно две минути от победителката Андра Анхел (Румъния). Трета финишира Кристина Иванова, която спечели злато в спринтовата дистанция в четвъртък.

Петият медал за България завоюва Светлозар Колев при юношите до 16 години. В надпреварата участват общо 28 български състезатели, разпределени в осем различни групи. В събота предстоят щафети, а в неделя шампионатът завършва със средна дистанция.

Самуил Донков се класира десети на 50 метра пистолет на световното първенство в Баку