ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Нургюл Салимова направи реми във втория кръг на Гран при турнира в Пуне

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:50 мин.
Спорт

Българката и Полина Шувалова не успяха да се победят.

нургюл салимова направи реми китайката тан чжони петия кръг турнира претендентките
Слушай новината

Нургюл Салимова записа реми във втория кръг на турнира по шахмат за жени от веригата Гран при на Пуне. В индийския град българката завърши наравно с Полина Шувалова от Русия.

В първата партия, в която игра с черните фигури, Салимова раздели точката с Шувалова на 40-ия ход. Това стана след трикратно повторение на позицията, което бе форсирано от страна на рускинята, която бе с пешка по-малко. Самата партия премина без сериозен натиск от страна на една от двете шахматистки. В дебюта те разиграха Скандинавска защита, а след 25-ия ход започна бърза размяна на фигури, която ускори пътя към ремито.

След днешния ден българката има актив от 0,5 точки, с които заема шесто място в класирането. Лидер с 2 точки е индийката Дива Дешмух, от която Салимова загуби на старта. Днес тя победи с белите фигури сънародничката си Вайшали Рамешбабу и е единствената с максимален актив. С 1,5 е Шувалова, след което има три шахматистки с по 1 точка.

В утрешния трети кръг Нургюл Салимова ще играе с белите фигури срещу друга представителка на домакините - Харика Дронавали, която с 0,5 точки е десета.

Турнирът в Пуне е петият от общо шест от веригата Гран при, в която участват общо 25 шахматистки. Първите две от тях ще спечелят място в Турнира на претендентките за световната титла.

Последвайте ни

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?