Оклахома спечели срещу Голдън Стейт след продължение в двубой от НБА

Шай-Гилджъс Алекзандър блесна с 38 точки.

13:39, 09.12.2023
Чете се за: 02:10 мин.

Шай-Гилджъс Алекзандър вкара 38 точки, за да изведе Оклахома Сити Тъндър до победа със 138:136 след продължение над гостуващия Голдън Стейт Уориърс. Джейлън Уилямс добави 28 точки за Оклахома, докато Чет Холмгрен отбеляза 21.

Стеф Къри реализира за Уориърс 34 точки, като 10 от тях в продълженията.

Лука Дончич записа 32 точки, 10 асистенции и 6 борби, за да помогне на Далас да спечели срещу Портланд със 125:112. Данте Ексъм отбеляза рекордните за сезона 23 точки и добави 7 асистенции за Маверикс, а Кайри Ървинг напусна с контузия на десния крак през първото полувреме. Ървинг отбеляза 11 точки за 13 минути преди да напусне.

Анфърни Симонс отбеляза 30 точки и даде 8 асистенции в третия си мач за сезон за Портланд Трейл Блейзърс.

Коби Уайт отбеляза 24 точки, а гостуващият Чикаго навакса пасив от 13 точки, за успеха над Сан Антонио със 121:112. Никола Вучевич добави 21 точки и 16 борби за Булс.

Фред ВанВлийт вкара 26 точки, Джейлън Грийн добави 25 и гостуващият Хюстън победи

Денвър със 114:106. Никола Йокич се отчете с 23 точки и 16 борби за шампионите от Денвър, а Джамал Мъри завърши с 21 точки.

Дерик Уайт отбеляза рекордните за сезона 30 точки, а Джейсън Тейтъм добави 25, а Бостън победи Ню Йорк Никс със 133:123.

Майк Джеймс влезе в Топ 3 на най-добрите реализатори в Евролигата
Калоян Шиков спечели титлите на сингъл и на двойки на турнир до 14 г. от Тенис Европа в Пловдив