Поводът са стотиците сигнали на хора от страната, които постъпват в институцията на омбудсмана
Омбудсманът Велислава Делчева организира среща на тема: „Мерки за ефективна защита на потребителите на електроенергия“ в петък, съобщиха от институцията.

Поводът са стотиците сигнали от цялата страна за високите сметки за електроенергия, постъпващи в институцията на омбудсмана.Велислава Делчева вече сезира Комисията за енергийно и водно регулиране и Министерството на енергетиката с настояване за проверка и предприемане на необходимите действия за защита на гражданите.

Целта на срещата е да бъдат обсъдени конкретни мерки за гарантиране на прозрачност, справедливост и ефективна защита на правата на потребителите на електроенергия.

В дискусията ще участват служебните министри на енергетиката Трайчо Трайков, на икономиката и индустрията Ирина Щонова, председателят на КЕВР Пламен Младеновски, председателят на КЗП Александър Колячев, представителите на електроенергийните дружества, Българска национална асоциация „Активни потребители“, Федерацията на потребителите в България.
Продължава издаването на заповеди за събаряне на постройки в местността "Баба Алино"
Осигуровките на държавните служители ще бъдат обсъдени на заседание на Тристранния съвет
Осигуровките на държавните служители ще бъдат обсъдени на заседание на Тристранния съвет
Председателят на парламента Михаела Доцова ще открие 13-та пленарна сесия на Процеса на сътрудничество в Югоизточна Европа