Орелиен Паре-Пейнтр спечели четвъртия етап от Обиколката на Италия

орелиен паре пейнтр спечели четвъртия етап обиколката италия
21:13, 09.05.2023

Французинът Орелиен Паре-Пейнтр от отбора на AG2R Ситроен спечели четвъртия етап от Обиколката на Италия от Веноза до Лаго Лачено с дължина от 175 километра.

Първият хълмист етап в тазгодишното издание на "Джирото" бе белязан от ранно откъсване на част от състезателите, които и в крайна сметка накрая се включиха в битката за призовите места.

След преминаването на общо четири категоризирани височини, три от които от втора категория, към финала рамо до рамо се отправиха двама състезатели - Паре-Пейнтр и Андреас Лекнесунд от ДСМ, но в последните метри французинът все пак изпревари своя съперник и финишира за 4:16.5 часа, докато Лекенесунд премина финала с две секунди изоставане.

Основната група, в която бе и носителят на розовата фланелка Ремко Евенепул (Белгия/Соудал Куик-Степ), остана на повече от две минути от етапния победител, което доведе и до промени в генералното класиране.

Новият носител на розовата фланелка е Андреас Лекнесунд, който има аванс от 28 секунди пред Евенепул, а две по-назад е Орелиен Паре-Пейнтр.

В сряда предстои петият етап от Обиколката на Италия от Атрипалда до Салерно с дължина 171 километра.

"Референдум": Над половината българи не смятат, че ще се състави правителство по формулата на ГЕРБ