Осасуна детронира носителя на Купата на краля Бетис след изпълнение на дузпи

бетис осасуна класираха осминафиналите турнира купата краля
09:24, 19.01.2023
Чете се за: 01:40 мин.

Носителят на Купата на краля в Испания Бетис отпадна на осминафиналите след загуба от Осасуна след изпълнение на дузпи.

В редовното време срещата завърши 1:1 след голове на Карвальо за Бетис в 60-а минута и на Давид Гарсия в последната минута за Осасуна.

Двата отбора си размениха по още един гол в продълженията - Бетис отново поведе с попадение на Юсуф Сабали в 103-а минута, а три минути по-късно Осасуна изравни чрез Рубен Гарсия и мачът бе решен след дузпи.

Играчите на Осасуна вкараха четири наказателни удара, докато за Бетис пропуски от бялата точка направиха Серхио Каналес и Гуидо Родригес.

В друга осминафинална среща Атлетико Мадрид надигра втородивизионния Леванте с 2:0 и се класира за следващата фаза. Алваро Мората откри резултата в 54-а минута, а Маркос Йоренте затвърди успеха с втори гол в добавеното време.

Атлетик Билбао също се класира за четвъртфиналите след труден успех у дома с 1:0 срещу Еспаньол. Оскар де Маркос реализира единствения гол в 27-а минута.

"Питай експерта": Какви ще са цените на жилищата през 2023?
Николай Нанков, ГЕРБ: Няма незаконно строителство, към момента не е издаден нито един акт