В общината има 18 спортни клуба, в които активно тренират 900 деца.
Изцяло обновеният градски стадион на Свиленград "Колодрума" бе официално открит с тържествена церемония днес. Спортното съоръжение бе реконструирано на три етапа с финансиране от Министерството на младежта и спорта, съфинансиране от Общината и по Националния план за възствановяване и устойчивост за около 1,5 милиона лева.
В хода на строителните работи на стадиона, строен през 50-те години на миналия век, са ремонтирани бани, тоалетни и зали, капацитетът на трибуните е увеличен с нови 1700 седящи места, приложени са мерки за енергийна ефективност с монтирането на фотоволтаична система и е инсталирано ново енергоспестяващо осветление.
"Обнoвeният cтaдиoн e caмo eднa, мaĸap и гoлямa ĸpaчĸa в изгpaждaнeтo нa cпopтнaтa инфpacтpyĸтypa нa Cвилeнгpaд. Това е пoлитиĸa, ĸoятo нашият eĸип cлeдвa нeoтĸлoннo, зa дa имa ĸъдe дa cпopтyвaт дeцaтa нa Cвилeнгpaд и дa pacтaт здpaви", каза кметът на града арх. Анастас Карчев.
Той припомни, че в общината има 18 спортни клуба, в които активно тренират 900 деца.
В края на тържеството малките футболисти от Футболен клуб „Свиленград 1921“ направиха демонстрационна тренировка под ръководството на своите треньори.
Олег Невзоров е разпитан като свидетел за незаконното строителство в Баба Алино
Сътресения на "Даунинг стрийт" 10: Оставката на британския премиер Киър Стармър
Двама 17-годишни са с тежки изгаряния след удар от волтова дъга на жп гарата в Стара Загора