Днес е последния ден с противоепидемични мерки срещу грипа в област Бургас. Здравните власти съобщиха, че броят на болните е намалял от 322 на 220 на 10 000 души. Учениците се връщат в класните стаи на 3 февруари след междусрочната ваканция.
В област Пловдив мерките остават в сила до 6 февруари. По-висока заболеваемост продължава да има в Сливен, Търговище, Плевен и Монтана. Лекарите напомнят децата да мият често ръцете си и да се пазят.
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
Над 40 сигнала за мазут по Южното Черноморие, появиха се нови петна край Синеморец