10:26, 12.08.2020
Чете се за: 00:51 мин.
Още
оlsquoсъливан селби полуфиналите световното снукър

Рони О‘Съливан надигра Марк Уилямс в четвъртфиналите на Световното първенство по снукър в Шефилд с 13-10 фрейма.

Двамата стартираха последната сесия от сблъсъка си при равен резултат – 8-8, след като „Ракетата“ спечели втория сеанс с 6-2.

Първите две партии за вечерта не предложиха високи точкови серии, като първи на таблото се разписа уелсецът, а след това последва фрейм за англичанина.

Серия от 52 не беше достатъчна за петкратния световен шампион и Уилямс, трикратен първенец на планетата, открадна партията.

Сенчъри брейк от 104 възстанови паритета преди 15-минутната почивка, а до края на мача Рони записа нови три партии на сметката си – 61 и 65 в 21-ия фрейм, и 133 в 22-ия.

13-та спечелена партия от „Гения от Чигуел“ дойде след извадена черна топка.

На полуфиналите той ще се изправи срещу Марк Селби, който надви категорично Нийл Робъртсън с 13-7.

„Ракетата“ ще търси реванш от „Веселяка от Лестър“ за загубения финал в Крусибъл през 2014, когато той загуби от него с 14-18 за първата от трите световни титли на Селби.

Антъни МакГил е последният полуфиналист в Шефилд, след като надви Кърт Мафлин с 13-10.

Мачът се доигра от резултат 11-7 в полза на шотландеца, който записа брейкове от 75 и 50, а норвежецът се отчете със серии от 73, 69 и 81, които обаче се оказаха недостатъчни за нещо повече от почетна загуба.

МакГил достигна за първи път полуфиналите в Крусибъл, където ще се изправи срещу Кайрън Уилсън, детронирал по-рано световния номер 1 Джъд Тръмп след 13-9.

Двамата откриват полуфиналната програма в 15:00 часа българско време в сряда, а О‘Съливан и Селби излизат на масата в 21:00 часа.

Над 2600 българки са направили аборт по свое желание през извънредното положение