Паула Бадоса обърна № 26 в схемата и продължава към втория кръг на Ролан Гарос

Опитната испанка победи Кейти Боултър с 4:6, 7:5, 6:4 в мач, продължил два часа и 8 минути.

паула бадоса обърна схемата продължава втория кръг ролан гарос
08:40, 29.05.2024
Чете се за: 01:05 мин.

Паула Бадоса победи британката Кейти Боултър с 4:6, 7:5, 6:4 в първия кръг на Ролан Гарос в мач, продължил два часа и 8 минути.

Опитната испанка, която се бори с хронична контузия, загуби първия сет, в който допусна два пробива от съперничката си.

Втората част отново бе в полза на Боултър, която набързо поведе с 2:0 и изглеждаше на крачка от крайната победа. Бадоса обаче успя да върне пробива при 4:4, спаси три точки за пробив, като сервираше за 6:5, а след това взе подаването на британката, за да изравни резултата.

Третата част започна с разменени пробиви за 1:1, но Бадоса бе по-концентрирана в края и реализира още първия си мачбол при подаване на британката за 6:4.

Във втория кръг на втория турнир от Големия шлем за годината испанката ще играе срещу Юлия Путинцева от Казахстан.

Карловски села на протест заради спрени пари за щетите от наводнението преди две години