Пегула не даде сет на Крейчикова за място на четвъртфиналите в Мелбърн (ОБЗОР)

Джесика Пегула се класира за четвъртфиналите на Australian open, след като надигра Барбора Крейчикова със 7-5, 6-2 за близо час и 45 минути игра.
10:46, 22.01.2023 (обновена)

Американката, поставена под номер 3 в основната схема, първа стигна до пробив в мача, повеждайки с 4-3 в седмия гейм. Тя пропусна два сетбола при 5-3 в своя полза, а след това допусна и връщане на пробива от бившата шампионка на Ролан Гарос. Нов брейк на сметката на Пегула обаче й позволи да сервира още веднъж за частта и този път тя не сбърка. Втората част започна с разменени пробиви, но оттам-насетне американката започна да доминира и влезе в серия от четири поредни гейма, с което сложи точка на спора между двете.

Пегула е на четвъртфиналите без загубен сет в турнира, като чака победителката от мача между двукратната шампионка в Мелбърн Виктория Азаренка и китайката Лин Джу.

По-рано днес водачката в основната схема  Ига Швьонтек (Полша) отпадна от турнира, след като беше елиминирана от 22-годишната Елена Рибакина в два сета – 6:4, 6:4.

Участието на Коко Гоф на Australian open също приключи, след като 18-годишната американка бе победена от бившата шампионка от Откритото първенство на Франция Йелена Остапенко в четвъртия кръг.