от Вяра Илиева
08:01, 19.01.2023
Чете се за: 02:07 мин.
Сабаленка

Без нито една двойна грешка в мача си от третия кръг на Australian Open, Арина Сабаленка продължава успешната си серия в Мелбърн парк.

Световната номер 5 затвърждава безупречното си представяне от началото на сезона, след като елиминира с 6:1, 6:3 американката Шелби Роджърс на Род Лейвър Арена.

Роджърс поведе във втория сет с 3:1, но Сабаленка изигра блестящи пет поредни гейма, за да спечели частта с 6:3, а с това и мача след час и 27 минути игра.

Сабаленка загуби само един гейм от сервис и не допусне нито една двойна грешка в мача срещу американката.

"О, Боже мой, направих почти всичко, за да се опитам да подобря подаването си. Гледах много видеоклипове на моя сервис. Дори не можете да си представите колко съм работила. Просто съм супер щастлив в момента, че всичко това работи", коментира след мача Сабаленка.

Тя ще играе в събота с белгийката Елизе Мертенс за място сред последните 16, след като 26-ата поставена белгийка отстрани в третия кръг победителката от Хобарт Лорън Дейвис с 6:4, 6:3.

19-та поставена Екатерина Александрова от Русия също продължава в четвъртия кръг, след като успя да елиминира с 1:6, 6:2, 6:3 американката с уайлдкарт Тейлър Таунсенд. Но деветата поставена сънародничка на Александрова Вероника Кудерметова отпадна, отстъпвайки на американската квалификантка Кейти Волинец в три сета.