Петър Петров спечели 4 точки в Италия в предпоследния кръг за сезона

12:20, 05.11.2020
Чете се за: 00:47 мин.
Други спортове
петър петров спечели точки италия предпоследния кръг сезона

Българският пилот Петър Петров (КТМ) взе четири точки в Гран при на Пиетрамурата, Италия, където се проведе предпоследният кръг от световния шампионат по мотокрос.

Българинът заема 24-то място в генералното подреждане с актив от 80 точки преди последния кръг за сезона, който е тази неделя.

Петров финишира 17-ти в първия манш, като направи две изпреварвания в заключителните обиколки и така си осигури четири точки, но той можеше да спечели много повече.

Българинът бе осми на бялата линия в първия завой на втория манш, който обаче беше прекратен впоследствие заради много тежка катастрофа.

Жереми ван Хьоребек (Белгия, Хонда) падна и оплете крака си в мотора на Тим Гайзер (Словения, Хонда), който дори го влачи няколко метра със себе си.

В резултат на това белгиецът бе изнесен на носилка, а малко по-късно състезанието бе подновено след червения флаг.

За съжаление на българския състезател, скоро след рестарта Арно Тонус (Швейцария, Ямаха) падна точно пред него и го събори със себе си и по този начин Петров не завърши състезанието.

Гайзер спечели Гран при на Пиетрамурата, с което грабна и световната титла в MXGP, като тя е четвърта в кариерата му след триумфите през 2015 в клас МХ2, 2016 и 2019.

Втори финишира Жереми Зеевер (Швейцария, Ямаха), а на третото място в Трентино остана Роман Февр (Франция, Кавазаки).

Женският отбор на НСА е на победа от класиране за основния етап на Шампионската Лига
Протест пред Министерския съвет - "Изтърканите обувки на 2 милиона българи"