Петев и Босна потеглиха с хикс по пътя към Катар 2022

10:31, 25.03.2021
Чете се за: 00:40 мин.
петев босна потеглиха хикс пътя катар 2022

Българският селекционер на Босна и Херцеговина Ивайло Петев изведе неговите момчета до 2:2 при гостуването им на Финландия на старта на квалификациите за Световното първенство в Катар догодина.

На олимпийския стадион в Хелзинки и четирите гола паднаха след почивката, като срещата определено бе белязана от няколко обрата.

Първо в 55-та минута гостите получиха право да изпълнят дузпа, като с отговорността се нагърби Миралем Пянич. Изстрелът на играча на Барселона бе отразен от стража Кауко, но при добавката грешка нямаше и така Босна поведоха в резултата.

Само три минути по-късно обаче домакините изравниха чрез звездата си Теему Пуки. Първоначално негов изстрел срещна напречната греда, но след последвалото разбъркване топката отново стигна до нападателят и този път той бе точен.

Отново той в 77-та минута излезе очи в очи с вратаря на Босна и го преодоля, правейки пълен обрат в Хелзинки.

За радост на Ивайло Петев в 84-та минута Мирослав Стеванович се разписа, оформяйки крайното 2:2 в срещата.

Любопитното е, че бившия наставник на Лудогорец дебютира със същия резултата и начело на Българският национален отбор, когато през март 2015 година "лъвовете" направиха 2:2 с Италия под проливния дъжд на Националния стадион "Васил Левски".