Чете се за: 00:27 мин.
Голям шлем
петра квитова достигна втори полуфинал ролан гарос кариерата

Седмата поставена в схемата на тазгодишното издание на "Ролан Гарос" Петра Квитова стана първата полуфиналистка в надпреварата в Париж.

В четвъртфинален сблъсък на Откритото първенство на Франция по тенис чехкинята победи с 6:3, 6:3 Лаура Зигемунд от Германия за 75 минути игра и продължава напред в турнира без загубен сет.

Това е втори полуфинал за Петра на "Ролан Гарос" след 2012 г.

В първата част тенисистката от Биловец контролираше събитията на корта.

Тя проби за 3:1 и до края на сета на позволи да бъде застигната.

В следващата Зигемунд изравни играта.

Двете тенисистки си размениха по два пробива в първите шест гейма.

След това Квитова вдигна оборотите и до края на мача загуби само две точки, за да триумфира заслужено.

Следващата опонентка на Квитова се определя в американския двубой между София Кенин и Даниела Колинс.