Пламена Миткова завърши трета в скока на дължина на турнира в Дюселдорф

пламена миткова завърши трета скока дължина турнира дюселдорф
13:09, 05.02.2024
Чете се за: 01:25 мин.

Най-добрата българска атлетка за последните две години Пламена Миткова зае третото място в скока на дължина на турнира в Дюселдорф, Германия.

19-годишната пловдивчанка записа резултат 6.47 м., като отстъпи само на представителките на домакините Микаела Асани – 6.64 и Лаура Мюлер – 6.52.

Само на сантиметър зад Пламена бе друга германка Маризе Лузоло, която зае чтевъртото място с 6.46. Олимпийската шампионка на скок дължина от Токио 2020 Малайка Михамбо (Германия) не успя да направи редовен опит.

Това бе трето състезание на скок дължина за Миткова през тази зима, където тя записа 6.40 в първия си старт в дисциплината на турнира в Люксембург, а след това доведе личния си рекорд в зала до 6.61.

Следващият старт на възпитаничката на треньора Ивайло Русенов ще бъде на балканския шампионат за мъже и жени в зала в Истанбул на 10 февруари.

Живко Коцев: Арестуваният за шпионаж служител на ГДБОП е наблюдаван няколко месеца
Рибари от Варна: При ветропаркове в Черно море рибата ще изчезне