Победи за Лазаров и Георгиев в Словения, Габровска е на финал на двойки

Джордж Лазаров тенис
Снимка: БФ Тенис
08:47, 26.01.2023
Чете се за: 01:25 мин.

Джордж Лазаров и Георги Георгиев се класираха за четвъртфиналите на сингъл при юношите на турнира от категория J60 на ITF в Марибор (Словения).

Двамата българи записаха по две победи.

№3 Джордж Лазаров постигна две двусетови победи над словенски тенисисти. Лазаров елиминира с 6:1, 6:2 Марко Ретел и с 6:4, 6:2 Дмитри Субоч. За място на полуфиналите Джордж ще играе срещу Вид Мохар от Словения.

Георги Георгиев загуби само шест гейма в първите си два мача също срещу представители на домакините. Георгиев елиминира с по 6:3, 6:0 Карло Анджели и Зига Шешко. На четвъртфиналите Георги ще играе срещу №1 в схемата Зига Свеч от Словения.

При девойките Александра Габровска се класира за финала в турнира на двойки. Българката и Тамара Срамкова от Словакия ще играят за титлата срещу Ана Дворчакова и Ема Дворчакова от Чехия.