победоносен италия контролите
Снимка: Nazionale Italiana/ Twitter
08:54, 10.06.2024
Чете се за: 01:12 мин.

Националният отбор на Италия загря за европейското първенство по футбол в Германия. Играчите на Лучано Спалети пречупиха Босна и Херцеговина в приятелски мач. На стадион „Карло Кастелани“ в Емполи единственото попадение за италианците реализира Давиде Фратези.

Положение не липсваха и пред двете врати в началото на срещата. Все пак домакините нанесоха своя удар в края на първото полувреме. В 38-та минута Давиде Фратези отбеляза за 1:0 след пас на Федерико Киеза.

През второто полувреме италианците отново бяха по-дейни и на няколко пъти имаха възможност да удвоят резултата. В края на мача пред гостите се откри възможност да си тръгнат с равенството, но не успяха след пропуск на Анел Ахмедходжич.

„Скуадра Адзура“ е в група B на шампионата на Стария континент, който започва на 14 юни. Ден по-късно „адзурите“ ще открият участието си с мач срещу Албания. Останалите тимове в групата са Испания и Хърватия.

Между 10 юни и 14 юли гледайте централната емисия „По света и у нас“ и в YouTube