Победоносно начало на сезона за шампиона във волейболния елит при жените Марица Пловдив

Шампионките надиграха Славия с 3:1 гейма

ЖВК Марица Пловдив
Снимка: Startphoto.bg
20:40, 22.10.2023
Чете се за: 02:05 мин.

Шампионките от Марица (Пловдив) стартираха с победа новия сезон в Националната волейболна лига за жени. „Жълто-сините“ надиграха състава на Славия с 3:1 (25:12, 22:25, 25:19, 25:14) гейма като домакин в зала „Сила“.

Марица започна по-добре срещата и отвори ранна преднина от 7:2, която пловдивският тим увеличи до 19:7 в средата на гейма и го затвори при 25:12.

В началото на втората част отборът на Славия демонстрира значително по-добра игра в защита и на начален удар, като това позволи на „белите“ да поведат с 12:5. Постепенно „жълто-сините“ стопиха част от изоставането си до 13:15 в средата на гейма, но столичният тим продължи да бъде ефективен при нападенията си и задържа аванса си до края, за да изравни след 25:22.

Третият гейм стартира равностойно и двата отбора стояха близо в резултата след серия от дълги разигравания. Последваха минути, в които шампионките показаха по-концентрирана игра в атака и поведоха със 17:11, но гостите от София намалиха изоставането си до 19:22 благодарение на силния си сервис. В решителните моменти обаче „жълто-сините“ не изпуснаха инициативата, за да поведат с 2:1 гейма след 25:19.

В четвъртата част възпитаничките на Борислав Крачанов поведоха от самото начало, след като отвориха аванс от 12:4 и не допуснаха изненада до края, за да се поздравят с успеха след 25:14.

В следващия втори кръг Марица е домакин на съгражданките си от Марица 2022, докато Славия посреща Дея спорт (Бургас).