Близо половината от българските левове вече не са в обращение, съобщиха от Българска народна банка.
Към началото на януари около 48% от банкнотите и монетите са изтеглени, а на тяхно място постепенно се пускат евро. В обращение вече са въведени над 3 милиарда евро в банкноти и монети.

От БНБ уверяват, че процесът по обмяната върви по план и че има достатъчно наличности, за да се избегнат проблеми за гражданите и бизнеса.
Тежка катастрофа с трима загинали, сред които две деца: Автомагистрала "Тракия" остава затворена в посока Бургас