Полша преклони глава пред Словакия

живо евро 2020 полша словакия
20:10, 14.06.2021
Чете се за: 02:22 мин.

Отборът на Словакия победи с 2:1 Полша в мач от Група Е на Евро 2020. Срещата се проведе на „Газпром Арена“ в Санкт Петербург.

Въпреки предварителните очаквания „дружина полска“ показа само епизодични проблясъци, а Роберт Левандовски не съумя да демонстрира уменията си в първия си мач на турнира.

Отборът на Словакия поведе в резултата в 18-ата минута. Роберт Мак сам изработи гола, пое топката отляво по атаката, финтира двама защитници на съперника, навлезе в наказателното поле и стреля. Вратарят Войчех Счесни опита да улови, но топката мина през ръцете му, за да се оплете в мрежата за 1:0. В официалната статистика попадението беше записано като автогол на Счесни.

Тимът на Полша се върна в мача много бързо, след като реализира веднага след подновяването на играта. В 46-ата минута след чудесно разиграване, Карол Линети стреля точно за 1:1.

Само няколко минути по-късно полузащитникът на Торино отново стреля в очертанията на вратата, но този път Мартин Дубравка изби.

В 62-ата минута поляците останаха с човек по-малко. Терена напусна Гжегож Криховяк, който получи втори жълт картон.

Съвсем малко време беше нужно на словаците, за да се възползват от численото си предимство. В 69-ата минута Милан Скриниър изведе отново Словакия напред за 2:1 след много мощен удар.

Едва в края на мача Роберт Левандовски и неговите съотборници загатнаха за възможностите си, но така и не успяха да стигнат до второ попадение.

Стартови състави:

Полша: Счесни, Бережински, Глик, Беднарек, Рибус, Линети, Криховяк, Клих, Йожвяк, Левандовски, Желински

Треньор: Пауло Соуса

Словакия: Дубравка, Хубочан, Скриниър, Шатка, Пекарик, Мак, Хромада, Куцка, Хараслин, Хамшик, Дуда.

Треньор: Стефан Таркович

Защо Байдън и Путин ще се срещнат точно в Женева?
След отказ на уволнени да напуснат: Увеличават Надзорния съвет на ББР