С 44 на сто се предвижда да поскъпне водата в Софийска област. Цената за доставянето, отвеждането и пречистването на водата трябва да скочи до 3,69 лв. за кубик с ДДС. Комисията за енергийно и водно регулиране обсъди предстоящото поскъпване на водата от 1 юли в Софийско и Пернишко.
Цената за София област беше защитена от управителя на ВиК-София област Иван Иванов:
"Едно нормално повишение, свързано с предизвикателствата на днешното време. Миналата година беше тежка с галопиращата електрическа енергия, повишаването на цената на горивата".
От ВиК-Перник, където е предвидено 46% поскъпване до 3,56 лв. за кубичен метър с ДДС, също защитиха новата вода на цената.
Забележки към формирането имаха от представителите на потребителските организации.
Окончателно решение регулаторът ще вземе на 29 юни.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Претоварване в Детската УНГ клиника на ИСУЛ: Около 50 деца с усложнения за две седмици
Казусът „Баба Алино“: Невзоров в България, разпитан и с твърдения за невинност (ОБЗОР)
Шок в цените по морето: 9 евро за таратор в Созопол, проверки за завишения в заведенията