Престижна победа за Надие Джаафар на Световното по джудо за кадети

Надие Джаафар
Снимка: Българска федерация по джудо
09:20, 28.08.2022
Чете се за: 01:40 мин.

Надие Джаафар записа престижна победа на старта при 70-килограмовите на световното първенство по джудо за кадети в Сараево (Босна и Херцеговина).

Младата ни националка се наложи с бърз ипон за 49 секунди над Еджем Бейсуг (Турция), европейска вицешампионка от 2022 г.

На осминафиналите обаче състезателката на столичния „Респект“, която дебютира на голям форум, не успя срещу шампионката от младежките олимпийски игри Ингрид Нилсон (Швеция) – ипон за 37 сек. По-късно скандинавката спечели бронз в категорията. Титлата стана притежение на Барчинои Кодирова (Узбекистан).

Другата ни представителка в категорията Емили Апостолва загуби на старта от Киера Бърт (Канада) – ипон.

Днес започва надпреварата за смесени отбори без българско участие.

Сили ще мерят 14 отбора.

Така най-доброто българско представяне на първенството е седмото място на Кристиян Генов (60 кг), който по-рано тази година стана и пети на европейското първенство за кадети в Пореч.

Истории от Париж - Ивет Лалова и екипът на БНТ зад кадър
15:07, 27.07.2024 (обновена)
Чете се за: 06:15 мин.
Безкомпромисна Елеонора Тонева спечели престижен турнир по тенис на сингъл за девойки до 16 г.
14:37, 27.07.2024
Чете се за: 00:27 мин.
Германия измъкна петсетов трилър срещу Япония на старта на олимпийския волейболен турнир при мъжете
14:31, 27.07.2024
Чете се за: 01:55 мин.
Първа победа за националите по баскетбол до 18 г.
14:24, 27.07.2024