Късно тази вечер президентът Румен Радев отговори на думите на Кирил Петков, който коментира отношенията на ГЕРБ с президента. Държавният глава заяви, че между него и ГЕРБ коалиция няма.
По-рано днес Петков каза, че съвсем скоро "Продължаваме промяната" ще внесат искане за промени в службите, но преди това ГЕРБ и Бойко Борисов трябва да се определят ясно дали са в коалиция с президента или са За такива реформи.
"Много трудно се коментира ситуация, в която логиката отсъства все повече. И изказванията на партийния лидер напоследък ясно ни показват, че се движим към някаква политическа гротеска. Господин Петков явно е забравил, че не аз, а той е в коалиция с господин Борисов и господин Пеевски", коментира президентът Радев.
Тази вечер президентът и съпругата му Десислава Радева присъстваха на заключителната вечер на фестивала "Пирин фолк" в Сандански.
Автор: Миглена Медарова
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Премиерът: България защитава своя интерес, но не пречи на съюзниците си да защитават своя
КНСБ категорично против отпадането на реда за определяне на минималната заплата в бюджета за 2026 г.
ПП предлага намаляване на дефицита и пакет от мерки за бизнеса, работещите и социалните сфери
Шишков: Ако започнем да подменяме и подменените мантинели ще изпаднем в нелепа ситуация
Пожар на кораб, нефтен разлив и противодействие на бомби от подводница разиграха на учението "Бриз 2026"