Ралф Рангник стартира с успех „царуването“ на „Олд Трафорд“

Фред Манчестър Юнайтед
18:02, 05.12.2021
Чете се за: 01:50 мин.

Новият мениджър на Манчестър Юнайтед Ралф Рангник започна „царуването“ си на „Олд Трафорд“ с успех. „Червените дяволи“ се наложиха с минималното 1:0 над Кристъл Палас на свой терен в мач от 15-ия кръг на английската Висша лига.

Специалистът пое поста след освобождаването на Оле Гунар Солскяер. Той се превърна в първия немски треньор в историята на Висшата лига, който спечели дебютния си двубой. Преди това петима негови сънародници не успяха да направят това: Феликс Магат, Юрген Клоп, Ян Зиверт, Даниел Фарке и Томас Тухел.

Единственото попадение в срещата дойде през второто полувреме и беше дело на Фред.

Успехът за домакините не дойде лесно, въпреки доминацията на Юнайтед, след като Давид де Хеа на няколко пъти трябваше да се справя под рамката.

Отборът на „червените дяволи“ все пак стигна до попадение в 78-ата минута. Секунди, след като Джордан Аю изпусна най-чистото положение в мача и можеше да изведе Кристъл Палас напред, Фред се разписа с премерен удар от дъгата на наказателното поле за 1:0.

След успеха Манчестър Юнайтед е на 6-о място с 24 точки, докато Кристъл Палас е на 12-о с 16 пункта.