Реал (Мадрид) победи Валенсия и диша във врата на Атлетико

10:56, 15.02.2021
Чете се за: 00:31 мин.
Европейски футбол

Испанският шампион Реал Мадрид излезе еднолично на второ място в класирането на Ла Лига, след като победи Валенсия с 2:0 у дома в мач от 23-ия кръг на първенството.

На тренировъчното игрище "Алфредо ди Стефано" възпитаниците на Зинедин Зидан надиграха своя съперник и заслужено стигнаха до успеха.

Централният нападател на мадридчани Карим Бензема даде преднина на домакините още в 12-та минута след асистенция на Тони Кроос, а три минути преди почивката самият Кроос покачи на 2:0 след подаване на Лукас Васкес.

През второто полувреме "прилепите" така и не успяха да се върнат в мача, като гостите отправиха само един точен удар в целия двубой.

По този начин Реал (Мадрид) вече има 49 точки в своя актив, с три пред третия Барселона, който е с мач по-малко.

Лидер в класирането продължава да бъде Атлетико (Мадрид) с 54 точки, като тимът на Диего Симеоне е изиграл два мача по-малко от градския си съперник.