Държавният глава беше сред специалните гости на церемонията по отбелязването на 100 години футбол в България.
Президентът Румен Радев беше сред специалните гости на церемонията по отбелязването на 100 години футбол в България. Пред БНТ държавният глава сподели, че е усетил изключително уважение от ръководителите на ФИФА и УЕФА – Джани Инфантино и Александър Чеферин, които също бяха сред гостите на бляскавата церемония.
„Виждам едно безкрайно уважение и признание за поколенията талантливи български футболисти, треньори, ръководители, които посветиха живота си на любимата игра и на България. Хора, които възпламеняваха стадионите и разнасяха по цял свят славата на нашата родина“, каза Радев пред БНТ.
Президентът на България коментира също и все по-значимата роля, която заема футболът в реалния живот.
"Имах подробни разговори и с президента на ФИФА, и с президента на УЕФА – огромно уважение към България и българския футбол. Футболът отдавна прехвърли границите на спорта. Футболът вече е част от световната икономика и дипломация. Той е една мощна сила, която вдъхновява и обединява. Днес бихме искали да видим българския футбол по-силен, по-устойчив, по-устремен. Аз вярвам, че и това ще се случи. Ние имаме примера на тези борбени, невероятно талантливи поколения, които представяха България на световни и европейски първенства“, сподели президентът Радев.
Мондиалът превръща Северна Америка във футболна сцена, а Испания впечатлява с играта си
Меси срещу Салах: Аржентина и Египет в спор за място на четвъртфиналите на Мондиал 2026
Георги Вълчев: Идеята, че ние сме данъкоплатци, хвърляме пари на учителите и очакваме те да свършат всичко, не е работеща
След срещата Радев – Ердоган: Договорът с „Боташ“ се замразява за 15 месеца
Емил Дечев: Политиците трябва да позволяват на обществото да знае повече и за техния личен живот