Московски съд наложи на Гугъл безпрецедентно висока глоба за това, че многократно не е успял да премахне незаконно съдържание, докато руските власти засилват натиска върху чуждестранните технологични гиганти.
На американската фирма е наложена глоба в размер на 7,2 милиарда рубли (98 милиона долара), съобщи пресслужбата на съда в Телеграм.
Напоследък Русия налага глоби на най-големите технологични компании в света, като ги обвинява, че не модерират правилно съдържанието си и се намесват в делата на страната. Въпреки това глобите, които Мета (Фейсбук), Туитър, Гугъл и други чуждестранни технологични гиганти получиха, се простират в десетки милиони рубли, а не в милиарди.
Информационна агенция Интерфакс съобщи, че глобата е изчислена като процент от годишните приходи на Гугъл.
Мета, която по-късно днес ще бъде изслушана в съда по същите обвинения, също е заплашена от глоба, базирана на приходите.
Собствеността на "Лукойл": Енергийното министерство не е препоръчвало изкупуване
ПОС терминалите и банкоматите спират временно на Нова година, някои заведения затварят
Моите въпроси за €: Ако след 1 януари внеса левове през банкомат, ще имам ли такси?
Купуваме по-евтини портокали и ябълки, плащаме по-скъпо за картофи и кашкавал
НА ЖИВО: Рестарт на бюджетната процедура: Парламентът гласува оттеглянето на план-сметката
След арестите за погрома в София - прокуратурата решава кои от задържаните ще бъдат обвинени