русия срази египет практика осминафинал
18:16, 19.06.2018
Чете се за: 01:42 мин.
Световен футбол

Домакинът Русия на практика си осигури място на осминафиналите на Мондиал 2018 след победа с 3:1 над Египет. Сборная има пълен актив от 6 точки след първите си два мача и голова разлика 8:1 и само чудо може да лиши отбора от участие в следващата фаза. Египет пък има илюзорни шансове да продължи напред и те минават на първо време през победа на Саудитска Арабия утре срещу Уругвай.

Русия реши всичко в началото на втората част, когато паднаха и трите гола за тима.

Тимът на Египет бе вдъхновен от завръщането на своя лидер Мохамед Салах, който пропусна загубата от Уругвай в първия кръг заради контузията от финала в Шампионска лига, но защитата на Русия се справи с опазването на звездата, макар че той вкара почетния гол за Египет от дузпа.

Салах рядко играеше с топката през първата част, но имаше отлична възможност да отбележи в самия край на полувремето, но ударът му премина на сантиметри от гредата.

Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме без сериозни голови опасности. Трезеге можеше да вкара за Египет в 16-ата минута, но стреля неточно, а Денис Черишев опита удар пред границата на наказателното поле за Русия, но топката премина над напречната греда.

Сборная нанесе своя удар в началото на втората част. Домакините поведоха след куриозен автогол на капитана Ахмед Фатхи. Робан Зобнин стреля ниско в наказателното поле, а Фатхи в опита си да изчисти топката, я насочи неспасяемо в долния ляв ъгъл на вратата.

Денис Черишев затвърди успеха на руснаците с втори гол в 59-ата минута. Марио Фернандес проби от дясно на наказателното поле, върна към Черишев, който без забавяне прати топката в мрежата за 2:0, реализирайки третия си гол от началото на шампионата, с което се изравни на върха при голмайсторите с Кристиано Роналдо.

Три минути по-късно Артьом Дзюба отбеляза трети гол за Русия и окончателно прекърши интригата в мача.

Египет върна един гол в 73-ата минута, когато след видеоповторение реферът от Парагвай Енрике Касерес отсъди дузпа в полза на Египет за задържане на Мо Салах. Звездата на Ливърпул не сгреши от бялата точка и отбеляза първия гол за Египет на Мондиала.

Русия - Египет 3:1
1:0 Ахмет Фатхи (47-автогол)
2:0 Денис Черишев (59)
3:0 Артьом Дзюба (62)
3:1 Мохамед Салах (73-дузпа)

Русия: Игор Акинфеев, Иля Кутепов, Сергей Игнашевич, Марио Фернандес, Юрий Газински, Александър Головин, Роман Зобнин, Юрий Жирков (86-Фьодор Кудряшов), Денис Черишев (74-Далер Кузяев), Александър Самедов, Артьом Дзюба (79-Фьодор Смолов)
Селекционер: Станислав Черчесов

Египет: Мохамед Елшенауи, Мохамед Абделшафи, Али Габр, Ахмед Хегази, Ахмед Фатхи, Тарек Хамед, Мохамед Елнени (64-Амр Варда), Трезеге (68-Рамадан Собхи), Маруан Мохсен (82-Кахраба), Мохамед Салах
Селекционер: Ектор Купер

Жълти картони: Смолов (Русия); Трезеге (Египет)

Още Световен футбол

Футболната асоциация на Палестина поиска ФИФА да изключи Израел от структурите си
Чете се за: 01:25 мин.
Страхотен гол на Лионел Меси помогна за успеха на Интер Маями пред рекордна публика в Канзас Сити
10:09, 14.04.2024
Чете се за: 04:00 мин.
Божидар Краев и Уелингтън Финикс се върнаха на върха в Австралия
14:58, 12.04.2024
Чете се за: 00:37 мин.
Меси и Интер Маями не успяха да се класират за полуфиналите на Шампионската купа на КОНКАКАФ
09:45, 11.04.2024
Чете се за: 01:12 мин.
Ал Насър не успя да се класира за финала на Суперкупата на Саудитска Арабия, Роналдо получи червен картон
08:45, 09.04.2024