Шампионът Наполи победи с 2:0 Сасуоло, Лацио с домакинско поражение с 0:1 от новака в Серия "А" Дженоа

шампионът наполи победи сасуоло лацио домакинско поражение новака серия дженоа
09:17, 28.08.2023
Чете се за: 02:15 мин.

Шампионът Наполи спечели с 2:0 у дома срещу Сасуоло в мач от втория кръг на италианското първенство по футбол.

Виктор Осимен откри резултата за Наполи след само 16 минути игра, когато реализира наказателен удар след нарушение на Даниел Болока срещу Матео Политано. Максим Лопес пък остави гостите с човек по-малко в 51-ата минута и десетина по-късно Наполи получи втора дузпа, този път за игра с ръка на Джереми Толян. Джакомо Распадори обаче изпрати топката над напречната греда.

Наполи обаче остана фокусиран и шампионите вкараха втория гол три минути по-късно. Квича Кварацхелия даде извеждащ пас за Джовани Ди Лоренцо и той удвои преднината на домакините в 64-ата.

Грузинският национал записа дебют за сезона като резерва след лечение на контузия.

"Квара тренира от две седмици, така че за него бе по-добре да влезе тогава, когато съперниците бяха по-уморени. По този начин той може да направи разликата. Радваме се, че Квара се завърна в състава ни и това е супер новина за Наполи", заяви старши треньорът Руди Гарсия.

Лацио записа домакинско поражение с 0:1 от новака в Серия "А" Дженоа. Матео Ретеги вкара с глава в 16-ата минута и донесе успеха за своя тим в Рим. Така "орлите" са един от четирите отбора в Италия, които нямат спечелена точка след първите два кръга.

Стефан Манов: На местните избори трябва да се гласува с машини
Атлетик Билбао преодоля дефицит от два гола за победа с 4:2 срещу Бетис