Шампионката от 2023 година Арина Сабаленка е на полуфинал в Мелбърн

За място на финала Сабаленка ще играе с американката Коко Гоф.

шампионката арина сабаленка полуфинал мелбърн
13:51, 23.01.2024
Чете се за: 01:27 мин.

Арина Сабаленка от Беларус записа поредната си убедителна победа на Australian Open, с което се класира за полуфиналите.

В последния четвъртфинал от програмата защитаващата титлата си Сабаленка надигра поставената под номер 9 в схемата Барбора Крейчикова от Чехия с 6:2, 6:3 за час и 11 минути.

Сабаленка продължава да няма загубен сет от началото на турнира, като за пет мача е дала общо само 16 гейма на противничките си.

Втората в света беларускиня завърши срещата с 20 печеливши удара и само 13 непредизвикани грешки. От своя страна Крейчикова регистрира шест "уинъра", но цели 24 непредизвикани грешки.

За място на финала Сабаленка ще играе с американката Коко Гоф, която по-рано днес победи в три сета Марта Костюк от Украйна. До момента Гоф води с 4:2 победи в директните мачове, като американката взе и последната им среща, която бе на финала на US Open през септември.

Събраха близо 400 000 лева от дарения за възстановяването на Царево след бедствието
БСП-София сигнализира за разминавания в над 90% от анализираните протоколи от местните избори в столицата