10:30, 09.04.2021
Чете се за: 00:33 мин.
Български футбол
шоу мартин минчев прати локомотив пловдив второто

Отборът на Локомотив (Пловдив) постигна домакински успех над Царско село (София) с 2:0 в двубой от 23-ия кръг на efbet Лига.

На стадиона в парк "Лаута" в герой за "смърфовете" се превърна Георги Минчев, който отбеляза и двете попадения в срещата. Той откри в 23-та минута след асистенция на Момчил Цветанов. През второто полувреме нов негов гол, дошъл четвърт час преди края на редовното време, оформи крайния резултат.

Така, Локомотив вгорчи дебюта на новия старши треньор на "царете" Тони Здравков, за когото това бе официален дебют в родния шампионат начело на клуба от столицата, след като преди това бе уволнен от Ботев Враца.

Тимът остава с 25 точки на деветата позиция в таблицата, на шест пункта от топ 6. Съставът на Александър Тунчев се изкачи временно на второто място с 46 пункта, на три пред третия ЦСКА, който днес играе у дома с четвъртия Арда.

В следващите си мачове Царско село приема ЦСКА, а Локомотив гостува на Монтана.

Микел Артета: Крайният резултат е неприятен
Солкскяер: Това не беше перфектната вечер