Ваксината на "Пфайзер-Байонтек" е разрешена за употреба в Швейцария след двумесечна преценка, заяви регулаторният орган Swissmedic в събота.
"След щателен преглед на наличната информация, Swissmedic стигна до заключението, че ваксината за COVID-19 на "Пфайзер-Байонтек" е безопасна и че нейната полза надвишава рисковете", се казва в изявление на органа.
Осигуровките на държавните служители ще бъдат обсъдени на заседание на Тристранния съвет
Председателят на парламента Михаела Доцова ще открие 13-та пленарна сесия на Процеса на сътрудничество в Югоизточна Европа