Швьонтек не загуби гейм по пътя си към четвъртия кръг на Ролан Гарос, Гоф отстрани руската сензация Андреева

17:52, 03.06.2023
Чете се за: 02:07 мин.
швьонтек загуби гейм пътя четвъртия кръг ролан гарос гоф отстрани руската сензация андреева

Световната №1 в женския тенис Ига Швьонтек не загуби нито гейм при успеха си срещу китайката Синю Ван в мача помежду им от третия кръг на тазгодишния Ролан Гарос.

Полякинята се наложи с 6:0, 6:0 за само 52 минути игра на централния корт "Филип Шатрие" и по този начин записа своя десети последователен успех в надпреварата във френската столица.

Серията на Швьонтек започна още през миналата година, когато тя извървя и целия път до титлата на Ролан Гарос.

Година по-късно пък нейна съперничка в осминафиналите ще бъде победителката от мача между бившата шампионка от US Open Бианка Андреску и украинката Лесия Цуренко.

Място в четвъртия кръг във френската столица си осигури и миналогодишната финалистка в турнира Кори Гоф, която елиминира 16-годишната руска сензация Мира Андреева.

Двете изиграха много оспорван първи сет, който в крайна сметка бе спечелен в тайбрек от Андреева, но в следващите две части Гоф даде на своята съперничка само два гейма за крайното 6:7(5), 6:1, 6:1 в своя полза за малко повече от два часа игра.

По този начин Коко Гоф очаква в следващата фаза словачката Ана Каролина Шмиедлова или американската квалификанта Кайла Дей, като нито една от двете не е стигала толкова напред в турнирите от Големия шлем.

Лео Меси: Щастлив съм, че можех да представлявам ПСЖ