Швьонтек се класира за четвъртия кръг на "Ролан Гарос" след бърз успех

Полската тенисистка изпита сериозни трудности и дори спаси мачбол в предишния кръг срещу Наоми Осака, а сега двубоят продължи само 93 минути.

ига швьонтек започна защитата титлата ролан гарос победа
Снимка: X / @JJlovesTennis
20:59, 31.05.2024
Чете се за: 02:05 мин.

Ига Швьонтек се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство по тенис на Франция. Поставената под номер 1 полякиня, която защитава титлата от последните два сезона, се наложи с 6:4, 6:2 срещу Мари Бузкова навръх своя 23-ти рожден ден.

Швьонтек, която постигна общо четири пробива срещу само един в полза на непоставената чехкиня, се класира за четвъртия кръг на "Ролан Гарос" за шести пореден сезон.

В битка за място на четвъртфиналите Швьонтек ще се изправи срещу Анастасия Потапова, намираща се на 41-во място в световната ранглиста. Рускинята се наложи трудно със 7:5, 6:7 (6), 6:4 срещу китайката Синю Ван.

Шампионката от Откритото първенство на САЩ от миналия сезон Коко Гоф се класира за четвъртия кръг. Поставената под номер 3 американка се наложи с 6:2, 6:4 срещу украинката Даяна Ястремска. Следващата съперничка на финалистката от "Ролан Гарос" 2022 е италианката Елизабета Кочиарето.

Номер 5 в схемата Маркета Вондроушова също продължава напред. Чехкинята, която триумфира на "Уимбъдън" 2023, елиминира представителката на домакините Клои Паке след 6:1, 6:3. В четвъртия кръг Вондроушова ще играе срещу Олга Данилович. Сръбкинята се наложи с 0:6, 7:5, 7:6 (8) срещу хърватката Дона Векич.

Осмата поставена Онс Жабюр от Тунис победи с 6:4, 7:6 (5) канадката Лейла Фернандес. В следващия кръг тунизийката ще се изправи срещу Клара Таусон. Датската тенисистка победи американката София Кенин с 6:2, 7:5.

Столтенберг в "Панорама": България е надежден, високо ценен съюзник в НАТО
Наградите "Web Report": Отличия за БНТ