Симона Халеп спечели първа титла от Големия шлем!

симона халеп спечели първа титла големия шлем
17:49, 09.06.2018
Чете се за: 00:51 мин.
Тенис

Симона Халеп спечели първа титла от Големия шлем! Румънката триумфира на Откритото първенство на Франция, след като победи във финала Слоун Стивънс (САЩ) с 3:6, 6:4, 6:1.

До момента Халеп имаше три загубени финала в турнири от Шлема, два от които именно в Париж, но днес успя да триумфира след впечатляващ обрат в сблъсъка, продължил малко повече от два часа.

Слоун Стивънс започна по-добре мача. Американката направи пробив за 3:1, който й беше достатъчен, за да спечели първия сет.

Във втората част Стивънс взе подаването на съперничката си още в началото, след което поведе с 2:0, но след това Халеп подобри значително играта си. Тя взе четири поредни гейма и направи обрат 4:2. Стивънс стигна до нов пробив в седмия гейм, но загуби подаването си в десетия и така Халеп изравни резултата.

В решителния трети сет Халеп доминираше, поведе с 5:0 и без проблеми затвори мача.

За Слоун Стивънс това е пета загуба в последните пет мача срещу Халеп.

"Благодаря ви за подкрепата. Беше невероятно. В последния гейм чувствах, че не мога да дишам повече. Страхотно е всичко, което се случва, все още не мога да повярвам. Мечтая за това, откакто започнах да играят тенис. Щастлива съм, че се случи тук, защото Париж е специален град за мен", бяха първите думи на Халеп след двубоя.

Тя става първата румънка с титла от Големия шлем след Виржиния Ружици, която спечели "Ролан Гарос" преди 40 години.

Още Тенис

Стефанос Циципас отстрани представител на домакините и се класира за четвъртфиналите на турнира в Барселона
20:45, 18.04.2024
Чете се за: 01:35 мин.
Вторият поставен Талон Грийкспор с ранно отпадане на турнира по тенис от сериите АТП 250 в Букурещ
19:42, 18.04.2024
Чете се за: 01:10 мин.
Елеонора Тонева на полуфинал на сингъл и финал на двойки на турнир до 16 г. от Тенис Европа в Гърция
Чете се за: 01:55 мин.
Категорични победи за високопоставените на турнира по тенис на червени кортове в Мюнхен
18:52, 18.04.2024
Анас Маздрашки с полуфинал на сингъл и двойки на турнир от категория J200 на ITF в Хасково
18:38, 18.04.2024
Ива Иванова труимфира с титлата на двойки при девойките на турнир от категория J300 на ITF във Франция
18:33, 18.04.2024
Чете се за: 00:37 мин.
Илиян Радулов ще играе срещу бившия номер 24 в световната ранглиста в четвъртфиналите на сингъл на турнир на клей в Испания
Чете се за: 02:12 мин.
Пламен Колев и Никол Нунева се класираха за третия кръг на сингъл на турнир до 14 г. от Суперкатегория на Тенис Европа в Португалия
23:04, 17.04.2024
Сергей Лавров: Русия не възнамерява да се връща в Г-7
Валери Симеонов: ​Шумът в курортите ни поевтинява българския туризъм