Славия "спаси кожата" след равенство във Враца

Славия
22:00, 18.05.2021
Чете се за: 01:17 мин.

Отборът на Славия си осигури място в елита и през следващия сезон. „Белите“ спечелиха изключително важна точка срещу Ботев във Враца. Двата тима завършиха 1:1 в срещата от плейофната фаза на efbet Лига.

Благодарение на представянето си тимът си осигури 11-ото място в крайното класиране, кръг преди края на шампионата. Славия вече има 34 точки с 5 повече от Ботев Враца.

Битката за 12-ата позиция, която дава право на бараж за оставане в елита, ще бъде между Монтана и Ботев Враца в последния кръг на първенството, на 21 май, от 20.00 часа.

Първото попадение в мача от 31-ия кръг дойде в 30-ата минута. След добра атака на Славия, Макрилос стреля към вратата, вратарят Красимир Костов спаси, но Радослав Кирилов се възползва от ситуацията, за да вкара за 1:0.

Малко преди двата тима да се отправят на почивка падна и второто попадение за 1:1. Юлиан Ненов центрира от фаул, а Дориан Бабунски засече с глава.

"Референдум": 64,4% искат подкрепа от държавата за бизнеса чрез по-добри условия