Славия спечели столичното дерби с Левски, Варна ДКС надви Марица 2022

ВК Левски
Снимка: ВК Левски
19:17, 10.12.2022
Чете се за: 02:17 мин.

В последния си мач за годината Славия победи Левски с 3:1 гейма (25:15, 25:17, 17:25, 26:24) в среща от 7-ия кръг на Демакс лига.

В първите два гейма домакините вземаха комфортен аванс и стигаха до успешен край.

В третата част същото направиха момичетата на старши треньора Петър Шопов.

Те бяха много близо до изравняване на геймовете. В 4-ата част "сините" първи стигнаха до шанс да го спечелят при 24:23. Славия обаче реализира 3 поредни точки и взе победата с 3:1.

Цветомира Миткова бе най-резултатна за Левски с 15 точки. По 14 добавиха аржентинката Гуадалупе Рамела и Микаела Стоянова.

След първия дял на редовния сезон в женското първенство "Левски София" заема 5-ото място с 11 точки след 4 успеха и 3 загуби.

В друг шампионатен мач Варна ДКС надигра Марица 2022 с 3:1 (25:20, 23:25, 25:12, 25:14).

Двубоят в зала "Младост" на морската столица започна добре за домакините и с по стабилна игра те взеха първия гейм с 25:20.

Втората част бе най-оспорвана и след непрекъсната гонитба в резултата девическата формация на пловдивчанки показа характер и след 25:23 възстанови равенството.

Това амбицира състезателките на Варна ДКС и те бяха повече от категорични в следващите два гейма спечелвайки ги убедително – съответно с 25:12 и 25:14, за крайното 3:1.

След втория си пореден успех варненки вече имат актив от 6 точки и ще зимуват на шесто място в класирането след есенния полусезон в женското ни волейболно първенство.

В класирането еднолични лидери с пълен актив са шампионките от Марица, следван от ЦСКА с 15, Казанлък с 14, Славия с 13 и Левски с 11 пункта.

Столичното 134-о училище "Димчо Дебелянов" отбеляза 65 години с концерт в залата на Военната академия