от Станислава Кръстева
22:45, 14.05.2021
Чете се за: 01:25 мин.

Отборът на Славия направи поредна крачка към спасението.

„Белите“ записаха победа с 2:0 над Монтана в мач от 30-ия кръг на efbet Лига. Двубоят бе част от програмата на последната четворка, която ще определи крайното класиране на тимовете от 11-о до 14-о място.

Именно на заветната 11-а позиция, която позволява оставането в елита, се намира съставът, воден от Златомир Загорчич. Славия е с 33 точки, докато Ботев Враца е с 28. Двата тима ще се срещнат още в следващия си мач, като само точка е достатъчна на „белите“, за да не попаднат в нежеланата зона.

След поражението Монтана заема последното място с едва 24 точки, а Етър Велико Търново е само с една повече на 13-ата позиция.

Славия реализира две попадения при гостуването си, по едно на полувреме. Головете за успеха записаха Ерол Дост в 39-ата минута и Питър Макрилос в 65-ата.

В другия мач от третата група на efbet Лига Етър Велико Търново се наложи над Ботев Враца с 2:0. Попаденията за „виолетовите“ реализираха Преслав Боруков и Ловре Кнежевич, който влезе като резерва.

Ексклузивно за БНТ: Джейн Гудол - която живя с шимпанзетата и говори техния език
Крум Зарков: Служебният кабинет е доказателство, че десни и леви могат да работят заедно