спартак надви ямбол плевен успех нбл
Снимка: БФ Баскетбол
21:04, 01.04.2023
Чете се за: 02:10 мин.

Отборът на Спартак Плевен спечели за 13-и път в НБЛ през 2022/2023. На свой терен плевенчани биха Ямбол със 108:77 в мач от 27 кръг в родния елит. Отборът от Града под Панорамата има в актива си и 12 успеха, което го поставя на пета позиция, докато селекцията на Александър Алексиев е с баланс от 7-17 на деветото място.

Плевенчани започнаха по-съсредоточено и дръпнаха със 17:6, водени от Семаджи Хейнс-Джоунс, Седариан Рейнс и Николай Стоянов. Ямболии отвърнаха чрез Камерън Бърханън и Георги Герганов за 20:23, но домакините не се огънаха и чрез Цветомир Чернокожев и Николай Стоянов приключиха първата четвърт при 27:20 в своя полза. През втория период Спартак не спря дотук и увеличи аванса си до 24 точки с помощта на Божидар Аврамов, Седариан Рейнс и Семаджи Хейнс-Джоунс. Гостите все пак сведоха пасива си до 14 точки след успешни акции на Декуан Морис, Александър Матушев и Йоан Христов. Цветомир Чернокожев отново намери път към коша и бе точен за 54:38 на голямата почивка.

След паузата отборът на Любо Минчев направи серия от 19-6, дело на Цветомир Чернокожев, Семаджи Хейнс-Джоунс, Николай Стоянов и Ивко Ивков за 73:44 в своя полза. До финалната сирена Спартак не изпусна лидерството и стигна до победата.

На 5 април Спартак ще приеме Черно море Тича, докато Ямбол ще бъде домакин на Шумен.