Италианският халф призна, че е впечатлен от организацията в клуба и феновете на „червените“, а носенето на фланелката с №8 определя като голяма чест
Новото попълнение на ЦСКА Стефано Сенси заяви, че амбицията му е да остави трайна следа в клуба и да помогне на „червените“ да постигнат успехи както в българския футбол, така и на европейската сцена.
В първото си интервю за клубните канали двукратният шампион на Италия сподели, че вижда трансфера си като важна стъпка в кариерата си.
"Искам да продължа напред в кариерата си. Смятам, че ЦСКА е стъпка в правилната посока. Искам да се наслаждавам на футбола, да печеля, да бележа голове и да бъда част от историята на този клуб“, заяви италианецът.
Полузащитникът призна, че още в първите си дни в лагера на отбора в Австрия е останал с отлични впечатления от атмосферата и организацията в клуба.
"Тук съм само от два дни, но виждам, че съм в голям клуб със страхотна организация и добри хора. Съотборниците ми ме приеха много добре и ме накараха веднага да се почувствам част от отбора“, каза Сенси.
Италианецът отдели специално внимание и на феновете на ЦСКА, за които е чувал още по време на престоя си в Серия А.
"Знам, че ЦСКА е голям клуб както в България, така и в Европа. Гледал съм мачове на отбора и кадри с привържениците. Те създават невероятна атмосфера и това е много важно за футболистите“, допълни той.
Сенси ще играе с емблематичния номер 8, носен в миналото от Христо Стоичков.
"Знам кой е Стоичков. Той е част от историята на клуба и на европейския футбол. За мен е чест да нося този номер и това ме мотивира да давам най-доброто от себе си“, коментира полузащитникът.
Италианецът не скри и желанието си възможно най-скоро да дебютира с червената фланелка и да помогне на отбора в предстоящите европейски мачове, където според него концентрацията ще бъде ключът към успеха.
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им