Стилияна Николова е на трето място, а Боряна Калейн четвърта във временното класиране за многобоя на Световната купа

Стилияна Николова
Снимка: Българска федерация по художествена гимнастика/Анна Недкова
21:38, 21.07.2023
Чете се за: 02:27 мин.

Стилияна Николова заема трето място, а Боряна Калейн е четвърта във временното класиране за многобоя след първите два уреда на Световната купа по художествена гимнастика в Милано (Италия). Двете си осигуриха участие на финалите на обръч и на топка.

Бронзовата медалистка от Европейското първенство в Баку 2023 Стилияна Николова изигра отлично съчетанията си и има сбор от 68.850 точки, след като беше оценена с 34.050 на обръч и 34.800 на топка.

Абсолютната европейска шампионка Боряна Калейн също се представи отлично и има 67.450 (33.550 на обръч и 33.900 на топка), което ѝ отрежда четвърта позиция.

Водач във временното класиране за многобоя е представителката на домакините и световна шампионка от София 2022 София Рафаели с актив от 70.600 точки (35.600 на обръч и 35.000 на топка). На втора позиция е Даря Варфоломеев от Германия с 70.100 точки (34.700 на обръч и 35.400 на топка).

Николова и Калейн са сред финалистките на двата уреда. Съответно с трети и четвърти резултат те си осигуриха място сред най-добрите осем на топка. Николова бе оценена с 34.050 и е с трета по сила оценка на обръч. "Боряно, българко" беше оценено с 33.550, което е пети резултат и осигури на Калейн финал на обръч.

В събота, 22 юли, предстоят съчетанията с бухалки и с лента, след което ще станат ясни призьорките в многобоя и финалистите на отделните уреди.

Съдия за България е Филипа Филипова, която днес беше в панела за артистичност на топка.

От 20.15 часа стартира надпревара и при ансамблите. Възпитаничките на Весела Димитрова са в поток B от 21.00 часа с пети стартов номер.