Страхотен Антъни Дейвис вкара 55 точки при успех на ЛА Лейкърс в НБА

10:19, 05.12.2022
Чете се за: 02:27 мин.
страхотен антъни дейвис вкара точки успех лейкърс нба

Отборът на Лос Анджелис Лейкърс записа третата си поредна победа в НБА, след като надигра със 130:119 като гост Вашингтон Уизърдс в среща от редовния сезон, а в герой за "езерняците" се превърна Антъни Дейвис, който отбеляза впечатляващите 55 точки.

Двубоят започна силно за гостите, които в самото начало взеха лек аванс, но още до средата на първата част домакините от Вашингтон съумяха да обърнат развоя в своя полза.

От този момент нататък баскетболистите на ЛА Лейкърс поеха контрола върху срещата и започнаха да трупат преднина, която достигна 29 точки при 85:56 в тяхна полза по време на третата четвърт.

До края на двубоя Уизърдс понамалиха пасива си, но въпреки това не успяха да избегнат шестото си поражение в последните седем мача.

Освен 55-те точки за победата Антъни Дейвис прибави и 17 асистенции, за да оформи "дабъл-дабъл", а звездата на Лейкърс Леброн Джеймс отбеляза 29 пункта за успеха.

За домакините от Вашингтон латвиецът Кристапс Порзингис стана най-резултатен със своите 27 точки.

В класирането ЛА Лейкърс заема 12-та позиция в Западната конференция с баланс 10-12, докато Вашингтон Уизърдс е на 11-то място на Изток с баланс 11-13.