Страхотен старт за националните отбори до 14 г. на YDF турнира в Румъния

страхотен старт националните отбори ydf турнира румъния
Снимка: БФ Баскетбол
от БНТ , Източник: БФ Баскетбол
18:24, 03.04.2024

Българските национални отбори по баскетбол за момчета и момичета до 14 години започнаха с категорични победи срещу Косово участието си на турнира по проекта YDF на ФИБА в Дробета-Турну Северин, Румъния.

В първия мач момичетата надвиха своя съперник с 91:39. Българките започнаха много силно срещата и още след първата четвърт се откъснаха с 27:10, а на почивката авансът им бе 30 точки. Разликата продължи да расте до края и те нямаха проблем да спечелят убедително.

Треньорският щаб на тима ни разпредели минутите между всички състезателки, като най-резултатна с 19 точки стана Христина Маргаритова, Дария Райкова се отчете с 18, а Виктория Зелкова приключи с 11 пункта.

В другата среща момчетата също нямаха проблеми срещу връстниците си от Косово, побеждавайки ги с 82:48. Ключово се оказа силното първо полувреме, след което "лъвчетата" имаха преднина от 46:13 и макар след през третата част съперникът да заличи част от изоставането си, силна последна четвърт за нашите отново направи разликата над 30 точки

Борис Цоков бе над всички за българския тим със своите 19 пункта, докато по 10 добавиха Николай Цоков и Калоян Георгиев.

Следващите мачове на България са на 4 април (четвъртък) срещу домакините от Румъния.

Реакции в парламента след акцията в Агенция "Митници"
Арест в митниците: Кой покровителства контрабандните канали?