Днес отбелязваме Часът на Земята. Тази вечер символично бяха изключени светлините на църквата Света София, Столичната община и други сгради в столицата. Домовете на много хора също остават без осветление за един час - от 20:30 до 21:30 ч. Така София отбелязва Часът на земята, чиято идея е да ни обедини около каузата за опазване на природата.
За 13-та поредна година събитието се отбелязва у нас и по света.
Обикновено на този ден се събират много хора на едно място, но сега не е така. За първи път в своята история заради кризата с коронавируса инициативата протича изцяло онлайн.
Часът на Земята започва за първи път в Сидни, Австралия когато 2 милиона домакинства изключват осветлението си за час, за да покажат съпричастност към проблема с глобалното затопляне. Година по-късно към тях се присъединяват милиони хора по света, а днес цифрите са още по-внушителни.
Във Фейсбук страницата на организаторите на събитието - природозащитната организация WWF, се проведе концерт, посветен на Часът на земята.
Тази година се очаква в инициативата да се включат рекорден брой хора от над 180 държави по целия свят.
Продадоха на търг знамето на СССР, занесено от астронавта Бъз Олдрин на Луната
Очакваната средна продължителност на трудовия живот в България е най-ниската в Европейския съюз
С 300 златисти стуетки на Моцарт в Залцбург отбелязват 270 години от раждането на гениалния музикант
Изложба съживява жителите на римски град чрез реконструкции на лицата им (СНИМКИ)
БНТ с нов рекорд на Мондиал 2026: Полуфиналът Англия – Аржентина стана най-гледаният мач
Декларацията от Киев предизвика политически реакции: Има ли промяна в българската позиция за Украйна?
След трагедията в река Струма: Деца продължават да скачат в опасните вирове