Тежък удар за Барселона преди реванша с Наполи в Шампионската лига

Дуелът е на 12 март на „Камп Ноу“, а първата среща в Неапол завърши без победител – 1:1 след голове на Роберт Левандовски и Виктор Осимен.

Станко Димов
от Станко Димов
20:02, 04.03.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Педри Барселона

Отборът на Барселона няма да може да разчита на двама от основните си футболисти - Френки Де Йонг и Педри, в реванша от осминафиналите на Шампионската лига срещу италианския шампион Наполи. Дуелът е на 12 март на „Камп Ноу“, а първата среща в Неапол завърши без победител – 1:1 след голове на Роберт Левандовски и Виктор Осимен.

Де Йонг и Педри получиха контузии още в първото полувреме при нулевото реми срещу Атлетик Билбао в Ла Лига през уикенда. Нидерландският национал напусна терена в 26 минута с травма в глезена, докато проблемите на Педри (на снимката) са свързани с болка в бедрото.

От ръководството на Барселона отказаха да назоват точно колко време ще бъдат в лазарета двамата футболисти, но потвърдиха, че те ще пропуснат реванша с Наполи. Преди двубоя с италианците Барса приема Майорка в петък, което означава, че и в този мач Шави Ернандес ще трябва да подрежда състава си без Де Йонг и Педри.

Самият наставник наскоро обяви, че ще се раздели с поста си след края на сезона, след като бе засипан с критика заради незадоволителните резултати на каталунците.